czwartek, 12 września 2013

Czas? Czy tylko?

Ludzie w dzisiejszych czasach nie mają dla siebie czasu. Partnerzy między sobą, rodzice dla dzieci czy w późniejszym wieku dzieci dla rodziców. Skąd to się bierze? Dlaczego tak się dzieje? Wyścig szczurów? Porównywanie siebie do innych? On ma taki samochód, a ja nie mam... i zrobię tak, że i ja go zdobędę. Inni słyszą ciągle, ze niczego się nie dorobią i zrobią wszystko, żeby udowodnić jak bardzo inni się mylą. Praca, praca, praca... po 10 latach budzą się i okazuje się, że nie znają tak na prawdę swojej drugiej połówki, dziecko mało co ich kojarzy czy oddalają się od rodziców.
KTOŚ też ma dla mnie bardzo mało czasu ostatnio.. Kiedy widziałam Go na Skype?? Nie pamiętam. Codziennie po pracy... a to zmęczony, a to wypluty, a to z tatą porozmawia, a to popracuje, a to się położy itd... wczoraj wkurzona napisałam krótkiego sms'a: "Co z rozwodem?"... dostałam krótkie: "Nic z rozwodem :("... Ehh... jakby to była dla mnie nowość... Więc wkurzona napisałam: "aha... I tak już zostanie chyba... Furtke sobie zostawiłeś..." I cisza... Cisza wczoraj, cisza dzisiaj. Brak sms'a na dobranoc, brak sms'a na dzień dobry, cisza cały dzień. Zobaczymy. Nie potrzebuje kolejnego związku, w którym znowu mam nosić spodnie.


5 komentarzy:

 1. Przykro mi Martuś. Jeśli ktoś kogoś kocha to bez względu na to jak bardzo jest zmęczony znajdzie chociaż pięć minut dla ukochanej osoby...Praca to nie wszystko. Nie wszystko można kupić za pieniądze...szkoda że ludzie tego nie rozumieją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Na pewno wiele osób musi najpierw kogoś stracić, żeby to zrozumieć...

   Usuń
 2. Tak jak napisala Katlus, kazdy z nas ma mniej lub bardziej meczace obowiazki, ale dla kochanej osoby zawsze chwilke znajdzie. A praca to swietna wymowka... Mam nadzieje, ze Ktos sie w pore opamieta...

  OdpowiedzUsuń
 3. Często moja babcia opowiada mi jak to wszystko wyglądało za jej młodości- wychowała 6 dzieci- bez pralki, kuchenki gazowej, centralnego ogrzewania i wielu innych sprzętów, bez których my nie wyobrażamy sobie życia. Do tego miała obowiązki związane z gospodarstwem( a nie było ciągników, kombajnów, itd) i pracą krawiecką a mimo wszystko ludzie dla siebie mieli czas. Życie wyglądało wtedy zupełnie inaczej- wieczorami śpiewali, rozmawiali. A obecnie gdy mamy tyle udogodnień życia codziennego, to ciągle każdy gdzieś się śpieszy, nikt nie ma czasu. Jak to jest możliwe?:)
  Odnośnie Ktosia to popieram w 100 % zdanie Katlus.

  OdpowiedzUsuń