wtorek, 20 sierpnia 2013

Rytuały pielęgnacyjne - zarządzanie czasem

Przeglądając blog Edyty natknęłam się na post o grafiku rytuałów pielęgnacyjnych. Każdy z Nas chce być zadbany, atrakcyjny i najlepiej gdybyśmy mogli robić te wszystkie rzeczy sami w domu :) U Edyty na blogu jest przykładowy grafik, który ja lekko sobie zmodyfikowałam.. choć nie wiem czy do końca,ale chodzi w końcu o to, żeby stale coś udoskonalać by było takie jakie ma nam odpowiada do końca. Wypisałam wszystkie czynności pielęgnacyjne, które przyszły mi do głowy, zapisałam ile razy co najlepiej wykonywać, bo tu liczy się SYSTEMATYCZNOŚĆ, a następnie zrobiłam tabelkę pokazującą grafik na miesiąc sierpień i wpisałam wszystko. Póki co widzę już niedoskonałość w ustaleniu wszystkiego po kolei (to mój błąd). Dokładniej chodzi mi o to by np. jednego dnia zająć się pielęgnacją dłoni, następnego np. pielęgnacją stóp i by wszystko co odnosi się tych części ciała następowało po sobie. W przyszłym miesiącu tak właśnie zrobię :) Teraz pozostaje mi jedynie działać :)

4 komentarze:

 1. Życzę Ci powodzenia w Twoich postanowieniach i trzymam mocno kciuki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojjjj trzymaj kciuki Kasiu, trzymaj :) Ciężko jest, ale w końcu po coś to zrobiłam. Najgorzej wyćwiczyć sobie nawyk. Później to już z górki :)

   Usuń
 2. I ja trzymam kciuki:) Ja już wiele razy robiłam takie postanowienia, ale zawsze wypadało coś, co niweczyło moje plany:) Najważniejsza to mobilizacja, której mi czasem brakuje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Mobilizacja to podstawa :) A brakuje jej każdemu :) Raz jest lepiej, raz gorzej, ale coś trzeba robić :)

   Usuń