wtorek, 20 sierpnia 2013

31 zdań, które warto mówić w swoim życiu - sprawdź ich moc

Po przeczytaniu posta u Edyty doszłam do wniosku, że muszę mieć te 31 zdań u siebie. Sami pomyślcie jak ważne jest kiedy kogoś doceniamy i mówimy mu otwarcie coś pozytywnego. Sprawdźcie jak ludzie się wtedy do Nas przekonują. A oto 31 oczywistych tajemnic :) :
1. Jesteś wspaniały.
Jaka przemiana zajdzie w Tobie lub drugiej osobie kiedy powiesz jakiś komplement? Czy mówienie komplementów od razu musi oznaczać, że Ty sam siebie nie doceniasz?
Wręcz przeciwnie. Podkreślając dobre cechy drugiej osoby, pokazujesz swoją wysoką samoocenę i pozytywne nastawienie do innych. A krytykowanie i mówienie przykrości działa odwrotnie. I prawie każdy to wie!
2. Wyglądam świetnie!
Czy komplementowanie siebie wskazuje na narcyzm? Czy ciężko Ci doceniać siebie? Mów sobie miłe rzeczy codziennie!
 3. Przepraszam.
Szczere przyznanie się do winy jest podstawą pozytywnej zmiany. Ludzie wiedzą kiedy mówisz to szczerze, a kiedy "na odczepnego".
4. Dałem z siebie wszystko.
Najważniejszy jest wysiłek jaki został włożony w dany projekt czy zadanie. Nie czuj się źle jeśli nie doprowadziłeś czegoś do końca - widocznie tak miało być. W tym miejscu miało tak się zdarzyć. Walczyłeś!
 5. Jestem szczęściarzem.
Zacznij tak myśleć o sobie. Pozytywne myślenie przyciąga pozytywne zdarzenia.

6. Zobacz, jak daleko zaszliśmy.
Chwile zwątpienia zdarzają się wszystkim, na każdym etapie. Mogą złapać zarówno Ciebie jak i tych, którzy Cię otaczają. Nie warto się poddawać. Obejrzyj się wstecz i zauważ ile już przeszliście, ile udało się osiągnąć. Naładuj akumulatorki i działaj dalej.

7. Potrzebujesz pomocy?
Jeśli ktoś zaproponuje Ci pomoc i jeśli jej potrzebujesz - nie odmawiaj. Jest to chwila na złapanie oddechu. Doceń ją.
8. Dzisiejszy dzień był świetny.
Podsumowując dzień - wspominaj pozytywne jego aspekty. Daje to siłę na równie pozytywne jutro :)
 
9. Trzymam za ciebie kciuki.
Wsparcie wyrażone głośno daje siłę również i osobie wypowiadającej te słowa. Pozytywne emocje trafiają również do Ciebie.
10. Porozmawiajmy.
Otwórz się na innych. Poznawaj ludzi. Rozwijaj w sobie ciekawość.

11. Stop.
Możesz powiedzieć "stop" marudzeniu, unikaniu rozmowy, smutkowi, niezadowoleniu, tzw. krytyce, sztuczności, nieszczerości, rozmowie. Cokolwiek aktualnie nie buduje Twojego nastroju, a go niszczy - nie musi być przez Ciebie akceptowane.

12. Zapracowałem na to.
Nigdy więcej nie mów "udało mi się" - nic Ci się nie udaje. Pracujesz nad tym, działasz i angażujesz się. Jeśli Ty nie będziesz tego doceniać, inni nawet tego nie zauważą.

13. Dobrze być w domu.
Stwórz choć jedno miejsce, do którego chcesz wracać - dom może być wszędzie tam, gdzie jesteś Ty, pod warunkiem, że zadbasz o niego. Wykreuj takie miejsce (pokój, kącik, dom, wieżowiec, miasto), które przyniesie Ci ukojenie, pozwoli na relaks i będzie bezpieczną przystanią.

14. Kocham Cię.
Często, każdemu kogo kochasz.

15. Zjedzmy obiad poza domem.
Korzystaj z natury tak często, jak się da. Zjadaj obiady na balkonie, zrób kolację i wyjdź w plener, zorganizuj piknik, wyjdź na lunch do parku. Bliski kontakt ze światem "poza domem" i "poza pracą" pozwoli Ci na chwilę oddechu i ochroni Cię przed tymi wszystkimi myślami pt. "Najlepsze lata spędzam w murach".

16. Gratuluję!
Możesz doceniać nie tylko wygląd i cechy innych, ale i ich osiągnięcia. Pozwól sobie na wysłanie kartki z gratulacjami, zadzwoń, napisz sms'a, wyślij maila, zrób cokolwiek, co wywoła uśmiech na twarzy Twojej bliskiej (lub dalszej!) osobie. Pamiętaj, jeśli niektóre wydarzenia z życia tego człowieka nie wydają się Tobie ważne, dla niego mogą być przełomowe.
17. Nie ma problemu.
Mam dość szukania problemów wszędzie, gdzie się da. Dokuczania, marudzenia, niezadowolenia. Proszę, zmień ten okropny trend i stań się bezproblemową osobą. Kiedy sprzedawca w sklepie ma problem z wydaniem Ci pieniędzy, proszę, nie wzdychaj i nie przewracaj oczami. Świat Ci się nie zawali za 20 sekund. Nie wściekaj się na ludzi w korkach (wiesz, że oni Cię nie słyszą?). Nie denerwuj się, gdy kolejka u dentysty się przedłuża (trzeba było wziąć ze sobą jakąś książkę, a nie zatruwać atmosfery). Pamiętaj - jeśli Ty widzisz problem, inni ten problem oddadzą Tobie. Wkrótce.

18. Zastanowię się.
Daj sobie czas na przemyślenie ważnych (i tych mniej) decyzji. Nie musisz podejmować ich od razu.

19. Możesz mi pomóc?
Dasz sobie pomóc?

20. Tak.
I czy zgodzisz się na coś, czy znów odmówisz. W obawie przed... no właśnie przed czym? Przed spełnionymi marzeniami?

21. Wytłumacz mi.
Nie tylko Ty musisz być ekspertem - pozwól innym na wyjaśnienie Ci pewnych rzeczy, zasugerowanie czegoś czy nawet wyręczenie. Jeśli zdecydujesz się na wysłuchanie czyich słów pomocy, masz dużą szansę na wyjście poza własne schematy, inspirację i rozwój.

22. Dzisiaj dam z siebie wszystko.
Nawet jeśli dałeś z siebie wszystko (4), zawsze możesz podjąć decyzję, że dziś też to zrobisz. Każdy dzień zależy od Ciebie. Pozwalasz sobie na 100% zaangażowania czy może będziesz działał na pół gwizdka?

23. Zaryzykuję!
Jeśli chcesz zmian - tych najbardziej inspirujących - powinieneś poszukać rozwiązań, które te zmiany Ci zapewnią. Często takie działania wiążą się z ryzykiem - tak, musisz zacząć robić coś innego niż do tej pory. 

24. Nie ma pośpiechu!
Moja mama mówi, że pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Podoba mi się to hasło i często sobie je przypominam, gdy znów chcę nadać tempa wszystkiemu. A czy naprawdę tak trzeba biec? Do tramwaju, przez ulicę, na śniadanie, na spacer, na randkę, do banku?

25. Znajdziemy rozwiązanie.
Twoje wsparcie, kilka dobrych słów i wiara w drugiego człowieka to świetna opcja - wpływasz na siebie, ale i na życie kogoś innego. Oprócz wspierania bądź otwarty na wspólne poszukiwanie rozwiązań - może to właśnie Ty jesteś tą osobą, która zmieni wszystko?

26. Pamiętasz, gdy...
Co powiesz na wspominanie pięknych chwil? 

27. Potrzebujesz chwili samotności?
Każdy z nas potrzebuje oddechu, braku rozmów, chwili tylko z samym sobą.

28. Potrzebuję chwili samotności.
Tak, Ty też.

29. Chcę spróbować.
Potrzebuję spróbować! Nawet jeśli się boję, nie jestem pewny, zastanawiam się. 

30. Ty zdecyduj.
Czasem ktoś inny może mieć ostatnie słowo!

31. To moje szczęśliwe miejsce.
Możesz nie zgadzać się na to, aby ktoś inny rozsiewał złe emocje w Twoim domu, pokoju. Powalcz o swoje szczęśliwe miejsce.


Jak Wam się podobają te zdania? Często ich używacie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz