sobota, 19 października 2013

Czekoladowo

Mam tyle ciekawych rzeczy, którymi chętnie bym się z Wami podzieliła, ale nie wszystko na raz :) Osobiście póki co nie mogę jeść czekolady, ale wczoraj pozwoliłam sobie na Kasztanka <mniam> haha Za to dzisiaj mam dla Was kilka czekoladowych niespodzianek.

1. Na początek nowa czekolada Milka.... Nie wiem jak bardzo nowa, bo chodząc po sklepach nie wchodzę w regał ze słodyczami, ale może komuś przypadnie do gustu.. a może zbliżają się jakieś dziecięce urodziny?

Doszły mnie słuchy, ze można ją dostać w TESCO albo w Lidlu... No chyba, że macie kogoś znajomego w Niemczech to i za tą granicą można ją dostać :) Cóż za kształt :D

2. Gorąca czekolada ze skondensowanym mlekiem


 Składniki (na 2 porcje):

400g słodzonego skondensowanego mleka
120g gorzkiej czekolady
60ml wody
bita śmietana i tarta czekolada do dekoracji

Mleko skondensowane rozlewamy pomiędzy dwoma szklankami, odstawiamy. Czekoladę łamiemy na mniejsze kawałki i przekładamy do miseczki, dodajemy wodę i rozpuszczamy w mikrofali ustawionej na średnią moc przez kilka minut, co jakiś czas wyjmując miseczkę i mieszając zawartość. Gdy czekolada będzie dobrze rozpuszczona i mocno ciepła rozlewamy ją do szklanek z mlekiem skondensowanym. Najlepiej skorzystać tutaj z pomocy łyżki - włożyć dużą łyżkę do szklanki tak aby czubkiem dotykała powierzchni mleka i delikatnie wlewać ją po łyżce. Dzięki temu warstwy będą wyraźne / osobne. Dekorujemy bitą śmietaną i tartą czekoladą. Podajemy natychmiast. SMACZNEGO :)

3. Tutaj będą tylko obrazki :) - pomysł super.. może ktoś z Was już go próbował?? :)2 komentarze:

  1. Pomysł ze zdjęcia będę musiała koniecznie wypróbować :) Narobiłaś mi smaku na czekoladę. Już wiem czego poszukam na następnych zakupach. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. No ładnie a mam przejść na dietę:)

    OdpowiedzUsuń