wtorek, 10 grudnia 2013

Dieta na cellulit

Każda z Nas się z nim boryka... Jak nie każda, to zdecydowana większość. Wygląda nieestatycznie, ale czy jest na niego sposób? Jestem przykładem na potwierdzenie tego, ze można się go pozbyć. Tylko, ze ja zrzuciłam straciłam 15 kg przy karmieniu piersią wiec teraz priorytet to ujędrnienie ciała i niedoprowadzenie do poprzedniej "formy". A co w sieci słychać na temat nieszczęsnego cellulitu?
Zmiany tkanki podskórnej. Legenda: "Tieflegende Fettschichten" - jednorodna warstwa tłuszczu położona głęboko pod skórą; "Hypodermische Fettzellen" - podskórne pojedyncze komórki tłuszczowe.

Cellulit (skórka pomarańczowa) - właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia – nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.
Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Rzadko występuje u mężczyzn.

Źródło

1. Co powinniśmy jeść, żeby nie wspomagać jego powstawania?
Powinniśmy jeść pięć posiłków dziennie, spożywajmy małe porcje ale z większą częstotliwością. W każdym posiłku powinny znaleźć się warzywa, dwa razy dziennie owoce, dwa do trzech razy w tygodniu na naszym stole powinny zagościć ryby.
2. Z jakich produktów powinniśmy zrezygnować?
Należy unikać potraw tłustych i ciężkostrawnych. Warto też ograniczyć ilość soli używaną w kuchni, nie dosalać gotowych potraw i zrezygnować ze słonych przekąsek, ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie.
3. Czy są jakieś herbaty, soki, które pomogą nam się go pozbyć cellulitu (wspomogą dobry trening i dietę)?
Polecane są wszystkie soki warzywne - są niskokaloryczne, dostarczają witamin i minerałów. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że często są lekko posolone, a sól sprzyja zatrzymaniu wody w organizmie, jej nadmiar może prowadzić do rozwoju obrzęków, a co za tym idzie pogłębiania się problemów z nierówną, gąbczastą skórą. Walczyć z cellulitem można poprzez wzbogacenie diety o czarny bez, chroniący przed obrzękami, jak również usuwający nadmiar wody w przestrzeniach międzykomórkowych.
4. Czy powinniśmy dodać jakieś witaminy lub inne suplementy, które pomogą nam się pozbyć cellulitu?
Dieta antycelluitowa powinna zawierać witaminę C obecna w owocach i warzywach, takich jak pomarańcze, kiwi, kalafior czy papryka, stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładka i jędrna. W diecie powinny również gościć kasze, banany i owoce morza, czyli źródło krzemu - pierwiastka, który zapobiega powstawaniu cellulitu i sprawia, że skóra jest elastyczna. Ryby i owoce morza w diecie, są najlepszym znanym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które również pozytywnie wpływają na wygląd skóry poprzez regulację układu krążenia.

Źródło

4 komentarze:

 1. Eh, no taki dołujący temat :( Przypomniałaś mi o moim, a tak go skrzętnie od lata ukrywam pod spodniami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo trzeba się za cellulitka zabrać a nie ciągle go chować... :) Czas najwyższy zacząć Martuś robić coś dla siebie... Lato już niedługo :) Trzymam kciuki :)

   Usuń
 2. o udręko naszych pięknych ud i pośladków:)hihi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Mnie też zawsze towarzyszył... Tfu, tfu odpukać... od kiedy schudłam to jakoś go nie zauważam, za to lekki nadmiar skóry i owszem.. więc moim celem nie jest zgubienie kg (choć i do tego przy okazji dojdzie), ale ujędrnienie i zbicie ciała w jedność :)

   Usuń